Juška a Svoboda přidali do sbírky další tituly z H MČR

19. 2. 2024

Uběhlý víkend patřil jednomu ze svátků halové atletiky. V ostravské aréně, proběhlo halové mistrosvství ČR mužů a žen. Mezi sprintery si pro titul doběhl Petr Svoboda, který prokázal výkonnost k účasti na HMS. Po roce 60m př. zaběl v čase 7,72s. Do finále se ještě probojoval Erik Jelínek, který běžel 7,99s, což je jeho nový osobní rekord. V ženksé kategorii do finále nepostoupila Kateřina Kodrová. Pro bronz na 200m si doběhl Jan Jirka, který stlačil čas pod 21s, přesně 20,95s. V rozběhu na 400m končil Lukáš Šebík, čas 51,07s nestačil na postup do finále. Naopak Nikola Bendová se na téhle trati poprala s nejrychlejšími, ale bylo z toho páté místo a letošní nejrychleší čas 53,74s. Běžec Richard Rozkydálek nakoukl do finále, ale čas 1:54,68 min. stačil až na osmé místo. Mezi ženami se z trojice Eliška Čechová, Lenka ČechováAdéla Steinsová podařilo postoupit pouze Lence Čechové a ta brala za výkon 2:09,19min. páté místo. Pro mílařské stříbro si doběhla Diana Mezuliáníková časem 4:23,69min. na 1500m. Osmá byla Anna Šilhavá v čase 4:35,86min. Jan Máša se vešel do první pětice časem 3:56,63. Pro bronzovou medaili si doběhl až na trati 3000m 822,20min. Šesté a sedmé místo obsadili Jakub GlonekJan Habelrštát. Další neskočený základ si zapsala Viktorie Ondrová v tyči, kde se jí nepodařilo přeskočit 401cm. Koulařka Veronika Malá zaostala za svým očekáváním a vrhem dlouhým 12,83m skončila na desáté příčce.